Slováci v noci bez bodového zápisu, Halák s prehrou s Phoenixom

13.11.2013 Celý región

New York 13. novembra (TASR) - Šesť slovenských hokejistov sa predstavilo v zámorskej NHL v noci na stredu v 11-zápasovom programe. Ani jeden z nich si však svoje štatistiky nerozšíril a ani brankár St. Louis Jaroslav Halák tentoraz svoje mužstvo k víťazstvu nepriviedol. V domácom súboji s Phoenixom prehrali bluesmani 2:3 po predĺžení, keď Halák kryl 16 súperových striel.

Marián Gáborík vo Washingtone sa strelecky snažil, no ani jedna z jeho štyroch striel si cieľ nenašla a Columbus prehral 3:4 po predĺžení. Carolina s obrancom Andrejom Sekerom zvládla na svojom ľade súboj s Coloradom (2:1), slovenský reprezentant si počas 18:47 minútového pobytu na ľade pripísal dva plusové body, dve trestné minúty a dvakrát ohrozil súperovu bránku. Tampa Bay bez svojho zraneného strelca Stevena Stamkosa zvíťazila nad Montrealom až po nájazdoch 2:1, v ktorých ako jediný úspešný realizátor rozhodol Valtteri Filppula. V bránke Canadiens šancu opäť nedostal Peter Budaj. Richard Pánik počas vyše 15-minútového pobytu na ľade vyslal na bránku Montrealu tri strely. Detroit prehral doma s Winnipegom až po nájazdoch 2:3, Tomáš Tatar v jeho drese strávil na ľade necelých jedenásť minút a prezentoval sa iba jedným streleckým pokusom. Florida prehrávala na svojom ľade s Anaheimom po prvej tretine 0:2, v ďalších dvoch ale vývoj otočila vo svoj prospech a tešila sa z výhry 3:2. Útočník panterov Tomáš Kopecký strávil na ľade viac ako 17 minút.

Carolina - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 13. Jordan Staal (Gerbe, Dwyer), 21. Dwyer (Gerbe, Jordan Staal) - 35. P. Stastny (MacKinnon, Landeskog)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 18:47 min, 2 strely na bránku, 2 plusové body, 2 trestné minúty a 1 zblokovaný puk

NY Islanders - Nashville 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 16. Tavares (Nielsen), 18. Bouchard (Nielsen), 28. Okposo (Tavares, Nelson) - 55. Hornqvist (Legwand, Weber)

New York Rangers - New Jersey 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Góly: 27. M. Staal (Zuccarello, Kreider), 54. Girardi (Kreider, McDonagh) - 27. R. Carter (A. Greene), 40. R. Carter (Larsson, Harrold), 58. Zubrus (Zajac, Jágr)

Washington - Columbus 4:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
Góly: 34. Carlson (Erat, Grabovskij), 49. J. Ward (Urborn, Laich), 59. Grabovskij (Chimera, Green), 62. Ovečkin (Johansson, Carlson) - 28. Dubinsky (Letestu), 52. Boll (Wisniewski, Collins), 55. Atkinson (Dubinsky)
Marián Gáborík (Columbus) odohral 20:06 min, 4 strely na bránku, 1 zblokovaný puk

Ottawa - Philadelphia 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Góly: 17. Read (Downie, Couturier), 21. Voráček (Hartnell, Giroux), 31. Voráček (Simmonds, Giroux), 48. Lecavalier (B. Schenn), 54. B. Schenn (Lecavalier, Gustafsson)

Florida - Anaheim 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 34. Matthias (B. Campbell, Barch), 35. Upshall (Gudbranson, Huberdeau), 45. Boyes (Upshall) - 1. Cogliano (Winnik, Smith-Pelly), 15. Lindholm (Bonino, Etem)
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 17:25 min, 1 zblokovaný puk

Detroit - Winnipeg 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 15. Daciuk (Zetterberg, N. Kronwall), 54. Daciuk (Franzén, Alfredsson) - 8. Little (Wheeler, Ladd), 51. Bogosian (O. Jokinen, E. Kane), rozhodujúci sam. nájazd Ladd
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 10:31 min, 1 strela na bránku, 1 zblokovaný puk

Montreal - Tampa Bay 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 56. Briere (Pacioretty) - 5. Malone (Brewer, Crombeen), rozhodujúci sam. nájazd V. Filppula
Richard Pánik (Tampa Bay) odohral 15:38 min, 3 strely, 2 zblokované puky

Buffalo - Los Angeles 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 33. Hodgson (Ott, Moulson), 45. Hodgson (Ennis, Moulson), rozhodujúci sam. nájazd Moulson - 2. Justin Williams (Vojnov), 57. King (Toffoli, M. Richards)

St. Louis - Phoenix 2:3 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 8. Moss (Ribeiro, Ekman-Larsson), 43. Polák (Steen, Backes) - 6. Lapierre (Bouwmeester, Pietrangelo), 20. Boedker (Klinkhammer, Klesla), 61. Ekman-Larsson (Ribeiro, Doan)
Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý zápas, kryl 16 z 19 striel, úspešnosť 84,2%

Calgary - San Jose 2:3 po predĺžení (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
Góly: 47. Russell (Monahan), 51. Cammalleri (Butler) - 2. Couture (Marleau, Tyler Kennedy), 20. Marleau (Pavelski, J. Thornton), 62. B. Stuart (J. Thornton, D. Boyle)